Kurį variklį pasirinkti: benzininį ar elektrinį?  

2021-12-07
KURį VARIKLį PASIRINKTI: BENZININį AR ELEKTRINį?  

Kurį variklį pasirinkti: benzininį ar elektrinį?  

Anksčiau ar vėliau kiekvienas žvejys pavargsta nuo irklavimo  ir jis įgyja variklį.   Ir judėti dideliais atstumais be jo visai negali.  Tačiau kyla natūralus klausimas:   kurį PLM pirkti - benziną ar elektrą?   Kiekvienas turi privalumų ir trūkumų konkrečiose situacijose.   Galiausiai,  tiek jūsų norai, tiek pinigų suma yra svarbūs.   Taigi,   apsvarstykite abu variantus.  

Visų pirma pastebime,  kad gana sunku palyginti benzino ir elektrinių PLM savybes.   Faktas yra  tai, kad elektros varikliai neturi galios indikatoriaus įprasta prasme. Vietoj to, jie turi traukos balus matuojamus svarais (lbs) arba kilogramais.   Todėl paimkite du variklius,   vieną - benziną, kitą - elektrinį,  ir pasakykite, kuris yra geresnis.   Todėl atskirai apsvarstykite elektros variklių privalumus ir trūkumus, palyginti su vidaus degimo varikliais.  

Elektros variklių privalumai, palyginti su benzinu

  1. Lengva priežiūra. Nereikia pilti tepalo-benzino mišinio, vykti į degalinę.   Baterija įkraunama iš įprasto elektros lizdo.  
  2. Jokių išlaidų benzinui, alyvai,  žvakėms.   Valanda kelionės benzinu PLM valgys nuo pusantro litro benzino,  ,  o elektriniu varikliu - apie 500-700 W - 3-4
  3. Mažas dydis irsvoris. Elektrinis PLM yra miniatiūrinis ir lengvas - tiek nedaug, kad žvejys galėtų susidoroti su juo vienas.Elektros varikliai sveria 2-3 kg, o benzinas su panašia trauka 7-10 kg. Elektros variklį perkelti ir taisyti nėra sunku.
  4. Palyginti su net 4 takciu PLM,  elektros varikliai yra daug tylesni.   Jie negąsdina žuvų ir neatitraukia nuo gražios gamtos.
  5. Nereikia priežiūros ir koncervavimo žiemai. Elektrinį variklį galite transportuoti automobilyje bet kurioje padėtyje - niekas iš jo neištekės.  
  6. Jis veikia bet kuriame vandenyje ir esant žemesnei temperatūrai. Kadangi benzino gali nepavykti  užkurti žiemą.
  7. Santykinai maža kaina. Tiek pats prietaisas,tiek baterija su įkrovikliu gali būti pigesni  nei benzino kolega.  
  8. Su tokiu PLM manevruosite net sunkiausiose vietose,  pamiršdami apie uolas.   Daugelis modelių turi atvirkštinį,kuris akimirksniu persijungia į atvirkštinį.
  9. Ekologiškumas. Išmetamųjų dujų nebuvimas neteršia vandens telkinio .  

Elektros variklių trūkumai, palyginti su benzinu

Taip,  elektrinis variklis yra patikimas ir gana prieinamas asistentas.   Tačiau ji taip pat turi trūkumų.   Laimei,  jų nėra tiek daug. 

  1. Benzinini varikli užpildyti paprasta ir greita, bet įkrauti traukos baterija 85 Ah užtruks 7-9 valandas.
  2. Nepaisant to, kad elektros varikliai yra lengvi,  traukos baterijos jiems sveria nuo 20kg
  3. Netinkamas ilgoms kelionėms. 100 Ah pakaks 3-4 valandoms kelionei visu traukos greičiu.  Benzininis variklis visu greičiu per šį laiką sunaudos 5-8 litrus benzino.  
  4. Maža galia, taigi ir mažas judėjimo greitis (maksimalus greitisribojamas iki maždaug 10 km/h).  Elektros varikliai su didele trauka kainuoja daug daugiau.
  5. Dėlsavo mažos galios juos sunku naudoti stipriuose vėjuose ar srovėse.
  6. Nepaisant to, kad elektros variklis gali būti paleistas esant dideliam šalčiui,  užšaldyta baterija gali tiesiog nesuteikti srovės.

Galime padaryti šiąišvadą: elektros variklio silpnumas slypi jo traukos baterijoje.  

Kurie žvejai ir kokie vandens telkiniai  yra tinkami elektros varikliui

Galima daryti išvadą, kad užbortiniai valčių elektros varikliai tinka žvejams,kuriems nereikia greičio ir kuriems nereikia toli eiti į žvejybos vietą.   Kokie telkiniai yra tinkami elektros varikliams?   Idealiai tinka žvejybai ir plaukiojimui:  

  1. ramiame ežere, mažame telkinyje;
  2. upėje su ramia srove;
  3. kai draudžiama naudoti triukšmingą arba benzininį variklį.

Ar jie tinka velkevimui? Taip,   jie yra tinkami,  tačiau reikia apskaičiuoti pakankamą trauką,  kitaip variklis netrauks valties iki norimo greičio.   Taip pat rekomenduojame su jumis turėti didelės talpos bateriją.  

Beje, elektros varikliai gerai pasirodė pagalbinio variklio vaidmenyje. Galite patekti į vieta su vidaus degimo varikli į žvejybos vieta ir pakeisti padėtį ant elektros varikliu.  

Reikėtų pridurti, kad užborinių elektros variklių valdymas skiriasi:

  1. tvirtinimo būdas;
  2. žvejybos įrankių skaičius;
  3. greičio reguliavimo metodas;
  4. atbulinės galine pavarą.

Pora žodžių apie tvirtinimo tipus:

  1. PLM - pakabinamas,  sumontuotas ant laivo transo,  lengvai nuimamas ir montuojamas;  
  2. NLM - šarnyriai,  sumontuoti ant pagrindinio užborinio variklio kavitacijos plokštės,  tarnauja kaip pagalbiniai;  
  3.  (bakas)- sumontuotas laivo lanke su standžiu korpusu,  reikalauja daugiau  

Įrašų nėra

Parašyti atsiliepimą