Dėvėkite Garmin laikrodį, kai miegate

2022-12-05
DėVėKITE GARMIN LAIKRODį, KAI MIEGATE

Miego stebėjimas su Garmin išmaniuoju laikrodžiu

Nesvarbu, ar jūs tai suprantate, ar ne, daug kas vyksta jūsų kūne, kol jūs miegate. Smegenų ląstelių ryšiai persitvarko, ląstelės atsinaujina, energijos lygis atkuriamas ir molekulės, tokios kaip hormonai ir baltymai, išsiskiria – visa tai vykstant įvairioms miego fazėms.

Todėl prasminga, kad jei norite gauti išsamiausią vaizdą apie tai, kaip gerai veikia jūsų kūnas, taip pat norėsite sekti savo fiziologinius rodiklius miego metu. Štai kodėl taip svarbu nešioti Garmin išmanųjį laikrodį lovoje; ne tik galėsite pasinaudoti tokiomis funkcijomis kaip miego balas arba įtaisytasis žadintuvas, bet ir pastebėsite kitų duomenų, kuriuos reikia stebėti visą parą, tikslumo patobulinimus, kad susidarytumėte teisingą vaizdą apie tai, kaip jūsų kūnas veikia.

Pažvelkime į kai kurias „Garmin“ išmaniojo laikrodžio funkcijas (kurios skiriasi priklausomai nuo įrenginio), kurioms turi įtakos miegas.

Miego balas

TMes rekomenduojame laikui bėgant atkreipti dėmesį į savo miego įpročius. Miegas yra esminė funkcija, tiesiogiai susijusi su fizine ir psichine sveikata, o nuolatinis jo trūkumas yra susijęs su aukštu kraujospūdžiu, širdies ligomis, insultu, prasta psichine sveikata ir 2 tipo diabetu. Kiekvieną rytą tikrindami „Garmin“ miego balą, įvertinsite, kaip gerai miegojote naktį, remiantis šešiais skirtingais veiksniais, todėl galėsite pakoreguoti, pvz., anksčiau eiti miegoti arba sumažinti kofeino kiekį per dieną.

„Body Battery“

Unikali „Garmin“ išmaniųjų laikrodžių funkcija „Body Battery“ yra jūsų asmeninių energijos išteklių peržiūra realiuoju laiku. „Firstbeat Analytics“ sukurtas jūsų kūno akumuliatoriaus matavimas atspindi jūsų fizinį aktyvumą, stresą, poilsį ir miegą – ir tai, kaip tai veikia jūsų energijos lygį. Skalėje nuo 1 iki 100 jūsų kūno baterijos skaičius parodys, kaip esate pasirengęs įveikti iššūkį tam tikru momentu arba kaip esate pasirengęs ilsėtis. O kadangi kokybiškas miegas yra pats vertingiausias laikas organizmui atsigauti, turėsite nešioti laikrodį, kad galėtumėte stebėti, kaip efektyviai atsigauna jūsų kūno baterija.

Širdies ritmas ramybės būsenoje

„Garmin“ išmanieji laikrodžiai teikia visos dienos širdies stebėjimo duomenis naudodami Garmin Elevate širdies ritmo technologijos jutiklį – optinį jutiklį, įmontuotą įrenginio galinėje dalyje, kuris aptinka jūsų širdies ritmą šviečiant jūsų odą žalia šviesa, kurią atspindi raudonieji kraujo kūneliai. jūsų odos kraujagysles. Yra daug svarbių priežasčių stebėti širdies ritmą, o ramybės pulso (RHR) žinojimas yra viena iš jų.

Jūsų RHR yra širdies plakimų per minutę (bpm) skaičius, kai kūnas yra ramybės būsenoje. Garmin nešiojami RHR paprastai matuojami miegant, paprastai likus nedaug laiko iki pabudimo. Įprastų suaugusiųjų RHR gali svyruoti nuo 60 iki 100 dūžių per minutę, nors Garmin duomenys rodo, kad kuo aktyvesnis žmogus, tuo mažesnis jo RHR. Mažesnis RHR paprastai atspindi širdies ir kvėpavimo sistemos būklę, kokybišką miegą ir mažą stresą, tačiau miegodami turite nešioti laikrodį, kad gautumėte tiksliausią rodmenį.

Širdies ritmo kintamumo (HRV) būsena

ŠSD yra dar vienas reikšmingas rodiklis, kurį Garmin technologija naudoja jūsų širdies ritmui matuoti. Galbūt nesupratote, bet jūsų širdis plaka nereguliariai – tai ne metronomas. Laikotarpis tarp kiekvieno širdies plakimo skiriasi, ir nors šie pokyčiai paprastai nėra dramatiški, jie suteikia reikšmingos informacijos apie jūsų kūną. Šiuos laiko pokyčius reguliuoja jūsų nervų sistema, o ŠSD būklės pokyčiai gali parodyti, kaip gerai jūsų kūnas reaguoja į stresą ir atsipalaidavimą. Šių poslinkių analizė padeda sukurti streso stebėjimo, kūno baterijos stebėjimo ir miego stebėjimo pagrindą, tačiau analizė užtrunka. Kad laikrodis suteiktų ŠSD būseną, turėsite jį reguliariai nešioti per naktį mažiausiai 3 savaites. Taip bus nustatyta pradinė ŠSD būsena, pagal kurią bus galima palyginti būsimas miego naktis. Garmin nešiojamieji prietaisai matuoja jūsų ŠSD būseną tik miego metu – taigi, jei nemiegate užsidėję laikrodį, negausite naudos.

Pulse Ox

Suderinami Garmin išmanieji laikrodžiai gali veikti kaip pulso oksimetrai, kurie įvertina, kiek deguonies yra jūsų kraujyje bet kuriuo metu, kai jis keliauja po kūną jūsų kraujotakos sistemoje. Nors „Garmin“ išmanieji laikrodžiai nėra skirti medicininiams tikslams, galite įjungti „Pulse Ox“ funkciją, kad išmatuotų deguonies prisotintą kraują miegant, kad suprastumėte, kaip gerai veikia jūsų širdis, plaučiai ir kraujas. Jei pastebėsite ką nors keisto apie pulso jaučio rodmenis, galėsite kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą, kad nustatytų, ar reikia daugiau tyrimų.

Treniruotės būsena

„Garmin“ treniruočių būsenos funkcija yra įrankis, leidžiantis sportininkams pamatyti, kaip efektyviai jie treniruojasi. Suderinami „Garmin“ laikrodžiai surenka daugybę kasdienių duomenų, įskaitant jūsų VO2 max, ŠSD būseną ir treniruočių skaičių, kad pateiktų išsamų jūsų asmeninės fizinės būklės vaizdą, be konkrečių nurodymų, padedančių pasiekti savo tikslus. Jums bus parodyta viena iš 10 būsenos kategorijų, kurios svyruoja nuo didžiausios iki įtemptos – ir kuo daugiau duomenų, tuo geriau. Tai, kaip gerai jūsų kūnas reaguoja į visas situacijas, įskaitant miegą, yra svarbus jūsų bendro fizinio pasirengimo lygio rodiklis.

Atsigavimo laikas

Suderinamų Garmin išmaniųjų laikrodžių atkūrimo laiko funkcija suteikia asmeninių įžvalgų, kiek užtruks, kol jūsų kūnas visiškai atsigaus po darbo, kurį atliko atliekant veiklą. Natūralu, kad miego stebėjimo duomenys yra labai svarbūs, nes miegas yra svarbus veiksnys, lemiantis, kaip jūsų kūnas atsigauna. Ypač blogas nakties miegas pailgins rekomenduojamą laiką iki kitos sunkios treniruotės, o kai kurios kokybės z gali padėti greičiau grįžti į vėžes.

Kasdien rekomenduojamos treniruotės

Kai kuriuose „Garmin“ GPS laikrodžiuose ir dviračių kompiuteriuose pasiekiama „Daily Suggested Workouts“ funkcija, kuria siekiama pagerinti jūsų kūno rengybos lygį ir pasiekti optimalų treniruočių krūvį, pasirenkant kasdienes bėgimo ar važiavimo dviračiu treniruotes, kurios yra tinkamo lygio iššūkiams. Kiek sudėtinga yra pakankamai sudėtinga, nusprendžiama atsižvelgiant į kelis veiksnius, įskaitant dabartinį treniruočių krūvį, krūvio dėmesį, atsigavimo laiką, neseniai atliktų treniruočių profilį ir – atspėjote – miego duomenis. Nes kartais geras (arba blogas) nakties miegas daro skirtumą tarp to, kas yra pakankamai sudėtinga ir kas beveik neįmanoma.

Pasirengimas treniruotėms

Net jei jūsų treniruočių būsena pradėjo prastėti, tai nereiškia, kad laikas pradėti nuolat dėti 110% pastangų. Naudodama visų pirma praėjusios nakties miego stebėjimo duomenis ir naujausios veiklos atkūrimo poreikius, taip pat ūmų treniruočių krūvį, ŠSD būseną, miego istoriją ir streso istoriją, „Garmin“ pasirengimo treniruotėms funkcija atlieka būtent tai, kaip atrodo – ji nurodo, kaip pasiruošę. jūsų kūnas yra skirtas sunkioms treniruotėms. Jei peržengsite savo ribas, kol jūsų kūnas nėra pasiruošęs, gali jums labiau pakenkti nei padėti, todėl norint tiksliai nustatyti, kokios treniruotės geriausiai atitiks jūsų poreikius, galite gauti tikslų miego duomenų vaizdą.

Ištvermė realiuoju laiku

Suderinamų „Garmin“ laikrodžių ištvermės funkcija padeda apibūdinti jūsų gebėjimą dirbti gerai arba prastai. Matuojamas skalėje nuo 0 iki 100%, jūsų ištvermės balas parodo, kiek laiko galite pagrįstai tikėtis tęsti savo dabartinį pastangų lygį. Natūralu, kad ten, kur atsiranda atsparumas nuovargiui, atsiranda ir miegas. Norėdami apskaičiuoti jūsų ištvermę realiuoju laiku, laikrodis atsižvelgia į jūsų fiziologinius rodiklius, įskaitant naujausią ir ilgalaikę veiklos istoriją ir kūno rengybos lygį.

Su Garmin išmaniuoju laikrodžiu fiziologinių duomenų pasaulis yra po ranka arba, tiksliau, ant riešo, jei tik pasirinksite jį nešioti. Kitą kartą, kai atsitrenksite į šieną, būtinai palikite laikrodį įjungtą, kad jis galėtų kuo geriau atlikti savo darbą. Dar neturite Garmin išmaniojo laikrodžio? Viskas gerai – nesmerksime. Galite tai išspręsti čia, kad sužinotumėte daugiau apie savo įpročius ir jų poveikį jūsų kūnui. Nes kuo daugiau žinai, tuo geriau gali treniruotis.

Įrašų nėra

Parašyti atsiliepimą