Dėmesio Siekiant pagerinti Jūsų naršymo kokybę šioje svetainėje yra naudojami slapukai, kuriuos Jūs galite bet kada išjungti. Sutinku

Palapinės

Palapinės – kaip išsirinkti?

Palapinės dydis ir svoris

Paprastai palapinės skiriamos į dvi atskiras grupes: lengvas palapines, pritaikytas ilgiems žygiams pėsčiomis, ir itin erdvias konstrukcijas šeimoms ir didelėms žmonių grupėms. Tokios palapinės yra gana sunkios, todėl rekomenduojamos kelionėms automobiliu. Būtina atsižvelgti į nurodomą vietų skaičių – palapinės gali būti vienvietės, dvivietės, trivietės ir t. t. Minėtasis rodiklis apibrėžia didžiausią skaičių žmonių, galinčių miegoti palapinėje be papildomų daiktų ir įrangos. Šis aspektas svarbus ilgose distancijose. Jei ieškote laisvalaikio palapinės, rinkitės erdvesnės konstrukcijos gaminį, pvz., dviem–trim žmonėms rekomenduojama keturvietė palapinė. Skaičiuojama, kad vienam žmogui vidutiniškai reikia 60–70 cm pločio erdvės.

Papapinės atsparumas vandeniui

Palapinės atsparumas vandeniui žymimas raidėmis mm (pvz.: 2000 mm). Aukštesnis rodiklis kalba apie didesnį atsparumą liūčiai. Minimalus atsparumas – 400 mm, tačiau tokios palapinės vidus gali sudrėkti net ir silpno lietaus metu. Lietuvos oro sąlygoms reikėtų rinktis palapinę, kurios atsparumas siektų bent 2500 mm. Profesionalams skirtos palapinės, imamos į ilgus ir sudėtingus žygius, turėtų būti 4000–5000 mm atsparumo. 

Palapinės karkasas ir sluoksniai

Palapinės karkasas turi būti lengvas, tvirtas ir atsparus aplinkos poveikiui. Didžiausiai apkrovai pritaikyti karkasai gaminami iš aliuminio lydinio vamzdelių. Laikui bėgant, šios konstrukcijos nepraranda savo tvirtumo ir stabilumo.

Siekiant maksimalaus komforto, būtina atsižvelgti į palapinės sluoksnių sandarą. Vieno sluoksnio palapinės nėra atsparios lietui, o palapinės viduje gali susidaryti kondensatas, t. y. palapinės viduje bus jaučiama nemaloni drėgmė. Dviejų sluoksnių palapinės gaminamos iš specialaus vidinio ir viršutinio audinio. Vidinė palapinės dalis garina drėgmę, o viršutinė saugo nuo vėjo ir lietaus.

Palapinės surinkimas

Atkreipkite dėmesį į palapinės montavimo instrukciją ir komplektą sudarančių detalių skaičių. Jei ieškote palapinės trumpoms, bet dažnoms išvykoms, rekomenduojame rinktis lengvai pastatomus gaminius. Sudėtingiems žygiams reikės tvirtų palapinių, kurių surinkimas reikalaus daugiau laiko ir žinių. Savarankiškai stovinčios palapinės gali būti naudojamos praktiškai visomis sąlygoms, kadangi joms nereikia specialios aplinkos. Lengvesnės palapinės statomos erdvėse šalia medžių, kurie naudojami kaip atramos. Šioms palapinėms reikalingas ir tvirtas žemės pagrindas, t. y. netinka smėlėtos ar uolėtos erdvės.